Ismét használni fogja az SZFE a szimbolikus Ódry Színpadot
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) legfontosabb játszóhelyének számít a Vas utcai Ódry Színpad, ennek ellenére 2020 októbere, vagyis az egyetemfoglalás óta nem használták.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) legfontosabb játszóhelyének számít a Vas utcai Ódry Színpad, ennek ellenére 2020 októbere, vagyis az egyetemfoglalás óta nem használták.
Ezek szerint nemcsak az alacsony bér, vagy a rossz munkakörülmények ellen lehet sztrájkolni, hanem akkor is, ha egy felsőoktatási intézmény önállósága kerül veszélybe.
A tegnapi volt az első tanítási nap nélkülük. Az egyetem Hallgatói Önkormányzata szerint a távozásuk pótolhatatlan hiányt jelent, mégsem kényszerülnek búcsúzkodni.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) oktatói a Freeszfe Sztrájktévében jelentették be a döntést.
Minden sztrájkkövetelésük és így a sztrájk maga is jogszerű - mondta ki a Fővárosi Ítélőtábla harmadszor is az egyetem sztrájkbizottsága szerint.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói jelképesen minden nap elhelyeznek egy piros-fehér szalagot az épületre, amióta bevezették a távoktatást. Az egyetemfoglalás jelképe másnapra mindig eltűnik, de biztonságiakkal eddig még nem találkoztak.
Sára Balázs filmes és tévés operatőrt, rendezőt nevezte ki a Színház- és Filmművészeti Egyetem Film- és Médiaintézetének megbízott vezetőjéül az új kuratórium – derült ki egy, a hvg.hu birtokába került levélből.
Vidnyánszky Attila korábban azt mondta, február 1-jétől új helyszíneken fog folytatódni az oktatás a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. A hallgatók azt állítják, ők erről sem a jogszerűtlenül megbízott vezetéstől, sem az illegitim fenntartótól nem kaptak hivatalos tájékoztatást.
A Katona József Színház, az Örkény István Színház, a Radnóti Miklós Színház és a Trafó is kapott a molinókból és zászlokból, amit egészen addig fognak őrizni, amíg a diákok ismét érte nem mennek.
A kéthetes sztrájkról azonban nincs ítélet, a Fővárosi Ítélőtábla másodfokú határozatában új eljárásra utasította a Színház- és Filmművészeti Egyetem dolgozói sztrájkja ügyében a Fővárosi Törvényszéket.
A Színház- és Filmművészeti Egyetemet Vas utcai blokádja az utolsó utáni pillanatig kitartott, járvány azonban keresztülhúzta a számításaikat. A tegnapi nappal bezárólag összesen 71 napig tartott - fizikai értelemben - az egyetemfoglalás. Összefoglaltuk, mi történt az egyetemmel és a hallgatókkal az elmúlt nagyjából két és fél hónapban.
Az éjféltől életbe lépő járványügyi szigorítások miatt a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóinak is el kell hagyniuk az egyetem épületeit, illetve a kollégiumot, de a blokád továbbra is fennmarad.
A héten hívták tárgyalni Palkovics Lászlót.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói a kuratórium pénteki közlemény miatt bizonytalanok.
Bár a héten a legtöbb helyen őszi szünet volt, az élet nem állt meg, rengeteg minden történt az oktatási területen. Megjelentek a Times Higher Education tematikus rangsorai, megkapták az ösztöndíjukat a szakképzésben tanulók, újabb országokban zártak be az iskolák, itthon is petíciót indítottak az iskolák bezárásáért, és tovább folytatódott az SZFE-ügy. Olvassátok el a hét legfontosabb híreit.
Az oktatási tevékenység felfüggesztése az őszi szünet után kezdődik és a helyzet tisztázásáig fennmarad.
Kedd délelőtt az Európai Parlament meghallgatást tartott a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) átalakításáról. Az eszmecserén részt vett Vidnyánszky Attila, a kuratórium új elnöke, György László, Upor László volt megbízott rektor és Milovits Hanna, az intézmény egyik hallgatója.
Folytatják a sztrájkot a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) oktatói és másodfokra viszik az ügyüket.
A dátum módosításáról körlevélben értesítették a hallgatókat és az oktatókat.
Az után is, hogy a Fővárosi Törvényszék a héten jogellenesnek nyilvánította a munkabeszüntetésüket, sőt fellebbeznek a döntés ellen.